Отправка сообщения владельцу
Известняковая мука 0-5 мм,(CaCO3 + MgCO3 > 90%), от 10 тон.
Ваше имя *
Телефон
E-mail *
Сообщение *
максимально 4000 символов.
Число на картинке *

Введите число с картинки слева

Известняковая мука 0-5 мм,(CaCO3 + MgCO3 > 90%), от 10 тон.

Объявление неактуально.
Смотрите новые объявления в рубрике: Известковые удобрения
29-03-17
Просмотров: 105
№ 138078
Расположение: Украина, Тернопольская область, Тернополь, Тернополь показать на карте
Дополнительная информация: украинский
Вапнякове борошно: 0-5 мм,(CaCO3 + MgCO3 > 90%).
Фасовки: мішки по 40 кг та 20 кг.
код: 57044, 57045.

Продається від 10 тон.
0,9 грн / кг.

Вапняк – осадова гірська порода, що складається головним чином з кальциту (СаСО3) і є найпоширенішим різновидом карбонату кальцію. Вапнякове борошно (мінеральний порошок) отримують шляхом розмелювання вапняку до самих дрібних фракцій.

Одною з основних галузей застосування вапнякового борошна є сільське господарство. В Україні, за даними великомасштабного агрохімічного обстеження, більше 20% земель мають підвищену кислотність (низький показник pH). Це означає, що їх родючість низька, і внесення добрив малоефективне. Як наслідок, у сівозмінах переважають культури, стійкіші до кислотності ґрунту, проте менш продуктивні. Знижується й ефективність землеробства.

Для кожного виду рослин існує певна найбільш сприятлива для росту і розвитку величина реакції середовища. Більшість сільськогосподарських культур і корисних ґрунтових мікроорганізмів краще розвивається при реакції, близької до нейтральної (рН 6-7). По відношенню до реакції середовища і чутливості до вапнування сільськогосподарські культури можна поділити на наступні групи:

- Не переносять кислої реакції люцерна, еспарцет, буряк, коноплі, капуста – для них оптимальний показник рН – від 7 до 7,5.

- Чутливі до підвищеної кислотності пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, всі бобові культури, за винятком люпину, огірки, цибуля, салат. Вони краще ростуть за слабокислої або нейтральної реакції (рН 6-7) і чутливі до вапнування не лише сильно-, а й середньокислих ґрунтів.

- Менш чутливі до підвищеної кислотності жито, овес, просо, гречка, редис, морква, томати. Вони можуть задовільно рости в інтервалі рН за кислої та слабкої лужної реакції – від рН 4,5 до 7,5. Але найбільш сприятлива для їхнього росту слабкокисла реакція (рН 5,5-6).

*-Потребують вапнування лише на середньо- і сильнокислому ґрунтах льон і картопля. Картопля мало чутлива до кислотності, а для льону краще слабокисла реакція (рН 5,5-6,5). Високі норми СаСО3, особливо при обмежених нормах добрив, чинять негативну дію на якість врожаю цих культур, картопля сильно уражується паршею, знижується вміст крохмалю в бульбах, а льон хворіє бактеріозом, погіршується якість волокна. Негативний вплив вапнування пояснюється зменшенням засвоюваних сполук бору в ґрунті та надлишковою концентрацією іонів кальцію в розчині, через що ускладнюється надходження в рослину інших катіонів, зокрема магнію і калію.

- Добре переносять кислу реакцію і чутливі до надлишку водорозчинного кальцію в ґрунті люпин, серадела та чайний кущ, тому при вапнуванні підвищеними дозами вони знижують урожай.

Таким чином, на більшість сільськогосподарських культур підвищена кислотність ґрунту чинить негативну дію, і вони позитивно відгукуються на вапнування. Підвищена кислотність сприяє розвитку в ґрунті грибів, серед яких багато паразитів та збудників різних хвороб рослин. 
Повний аналіз ґрунту вимагає багато часу та праці. Однак багато особливостей ґрунту можна визначити за рослинами-індикаторами, які ростуть в ньому. Це відбувається через появу в кислих ґрунтах шкідливих для рослин речовин, наприклад, розчинного алюмінію або надлишку марганцю. Вони порушують вуглеводний і білковий обмін в рослинах, затримують утворення генеративних органів і призводять до порушення насіннєвого розмноження, викликають загибель рослин. 

У лабораторних умовах кислотність ґрунтів можна визначити універсальним індикаторним папером, набором Алямовського, рН-метром, а в польових умовах – за допомогою рослин-індикаторів. У процесі еволюції сформувалися три групи рослин: ацидофіли – рослини кислих ґрунтів, нейтрофіли – мешканці нейтральних ґрунтів, базифіли – ростуть на лужних ґрунтах. Знаючи рослини кожної групи, можна приблизно визначити кислотність ґрунту.
Данное предложение носит ознакомительный характер. Точную информацию запрашивайте у продавца.
«Агроноватор»

Вы действительно желаете удалить данное объявление?
Подняться наверх