Відправлення повідомлення власнику
Високоврожайна пшениця, сорт Стальова, до 100 ц/га
Ваше ім'я *
Телефон
E-mail *
Повідомлення *
максимально 4000 символів.
Число на картинці *

Введіть число з картинки ліворуч

Високоврожайна пшениця, сорт Стальова, до 100 ц/га

Оголошення неактуальне.
Дивіться нові оголошення в рубриці: Насіння зернових культур
01-09-16
Переглядів: 33
№ 149192
Розташування: Україна, Луганська область, Кремінський район, Бараниківка показати на мапі
Сорт "Стальова" - рекордсмен по врожайності серед озимих сортів пшениці в степовій зоні
Небувалий урожай пшениці сорту «Стальова» – 90-105 центнер - зібраний в цьому році ТОВ «Гранум» в Слов'янському районі, змусив місцевих колег переглянути свої методи вирощування зернових, вимоги до посівного матеріалу та норми внесення добрив.

У чому секрет і як добитися подібних результатів розповів генеральний директор «Гранума» Дмитро Козацький:

Дмитро Козацький
- В минулому році за ліцензійною угодою з автором сорту ми засіяли 252 га землі суперелітою пшениці сорту «Стальова». У підсумку було зібрано 1870 тонн зерна 2-3 класу. Пшениця дуже ранній, вегетаційний період на рівні озимого ячменю (260 днів). Колоски розташовані на трьох рівнях, що саме по собі є ознакою селекції для степу. При підгодівлі 105 т Азоту в діючій речовині за пару і посіві з 100 кг 10:52 врожайність з контрольних ділянок в 2016-му році склала від 90 до 105 ц/га! При цьому треба враховувати, що сорт призначений тільки для інтенсивного вирощування.

Дмитро Геннадійович, якими рекомендаціями, виходячи зі свого досвіду і спілкування з автором сорту, ви готові поділитися з іншими сільгоспвиробниками?

- Рекомендації щодо посіву озимої пшениці на території Донецької області в принципі ідентичні не тільки для «Стальовій», але і для вирощуваних нами сортів «Титона», «Шестопаловка» та інших. Розрахункова врожайність – 60 ц і вище.

Для таких попередників як соняшник, кукурудза, гірчиця, льон при посіві вносити 100 кг Амофосу 10:52 + 100 кг КАСа по сходам якщо сіємо «з нуля», або під культивацію, дисковку, або іншу обробку перед посівом (як зручно). (Можна 200 кг N:P:K 10:26:26 бажано: 25-50 кг калію в діючій речовині,якщо хочемо отримати більше 70 ц з га).

бобовим, як по попередникам, КАС можна внести по 50-70 кг, за пару азот при посіві можна не вносити.

Навесні до 21 березня обов'язково: 1 весняна підгодівля від 100 до 200 кг КАС, або 150-200 кг селітри, або 100 кг КАС + 100 кг сульфат амонію (сірка бажано!) або будь-які інші дробові підгодівлі в різних комбінаціях сульфат амонію, КАС, селітра, карбамід.

Звернути увагу на те, що 120-150 кг КАС або селітри обов'язково дати до 21 березня (тобто до початку весняної вегетації рослини). Карбамід давати при підгодівлі навесні тільки через сівалку (прикореневу підгодівлю) і тільки при достатній кількості вологи при сприятливому прогнозі по опадів. Але краще всього використовувати КАС на всіх стадіях підгодівлі!

У разі переростання пшениці восени за пару можна використовувати регулятор росту (Хлормиквадхлорид , Берегиня та ін). Навесні з першою обробкою - гербіциди (бажано Граділ Максі) плюс додати фунгіцид (Фалькон 0.4 л/га плюс інсектицид плюс регулятор росту (якщо з осені не працювали) плюс 10 кг Карбомід.

Друга обробка: за флаговому листу - Карбамід 10-15кг плюс інсектицид (Коннект) , плюс калій сірчанокислий одноводный (якщо не вносили сульфат амонію з КАС ПРИ ПЕРШІЙ підгодівлі).

протягом усього весняного періоду БІЛЬШ ЕФЕКТИВНО підгодовувати КАСом.

Що потрібно знати сільгоспвиробникам про природу та особливості озимої пшениці сорту "Стальова"?

Оригінатор: ФГ «Бор». Сорт виведений шляхом індивідуального добору F-2 з популяції схрещування сортів Шестопаловка, Миронівська-808, Безоста-1 і Одеська-83.

Апробаційні ознаки:різновид еритроспермум. Вегетаційний період 260-275 днів. Період яровизації 20 днів (дворучка). Колосіння ультрараннее, раннє дозрівання.

Колос: великий, середньої довжини (10-12 см), середній щільності, на 10 см стрижня 24 колоска. Форма колоса циліндрична. Восковий наліт сильно виражений, при дозріванні колос білий, неламкий. Остюки коротше колоса, среднерасходящиеся, грубі, середньої товщини, при дозріванні білі.

Колоскова луска: велика, яйцеподібна, нервація слабо виражена. Зубець короткий, гострий, злегка зігнутий. Плече вузьке, скошене. Кіль сильно виражений дощенту.

Стебло: порожнистий, товстий, міцний. Висота рослини 75-85 див. Габітус напівпрямостоячий. Стебло зелене, при дозріванні білого кольору без опушення. Восковий наліт сильно виражений.

Лист: зелений, великий. Восковий наліт сильно виражений, опушення відсутнє. З осені, на початку кущіння листя більш світлі, більш довгі і більш розлогі ніж у сорту Шестопаловка.

Особливості сорту: Універсальний, однак має яскраво виражений нахил інтенсивного використання. Сорт лісостепового типу розвитку. Сорт має рекордно високою стійкістю до вилягання, що дозволяє витримувати 10-тонний урожай на перестои, без вилягання, осипання та проростання на пні. Сорт Стальова рекордсмен по ширині ареалу виробничого використання.

Сорт стійкий: до ґрунтової та повітряної посухи, жаростоек. Володіє підвищеною зимостійкістю і морозостійкістю. Має комплексну стійкість до всіх захворювань озимої пшениці.

Щільність: крупне, маса 1000 зерен 45-60 грам. Форма зерна яйцеподібна, забарвлення червона, боріздка середня, підстава голе, чубчик середньо опушений.

Якість зерна: сорт належить до групи сильних пшениць. Зерно містить 16% білка, 32% клейковини. Сила борошна 480 о. а. Об'єм хліба 1170 см3, загальна оцінка хліба 9 балів.

Врожайність: в конкурентному сортовипробуванні за 3 роки середня врожайність 86,2 ц/га, що на 7,8 ц вище стандартів сорти Шестопаловка. По урожаю сорт Стальова є абсолютним лідером протягом усього періоду використання у конкурсному, колекційному і у виробничому сортовипробуванні. На сортовипробувальних станціях у Вінницькій області за період 2014-2016 років середня врожайність склала 120 центнер, сорт Стальова універсального виробничого використання для будь-яких екологічних умов і технологій, в тому числі і на зрошенні. Однак найкращий регіон виробничого використання є лісостеп України. Це найвдаліший сорт п'ятого покоління для виробництва.

Сорт переданий у 2012 році в державне сортоиспытання

З питань придбання насіння озимої пшениці "Стальова" звертатися за телефонами
Дана пропозиція наведена для ознайомлення. По точну інформацію звертайтеся до продавця.
«Агроноватор»

Ви дійсно бажаєте видалити дане оголошення?
Піднятися нагору