Відправлення повідомлення власнику
Вапнякове борошно, 0-5 мм,(CaCO3 + MgCO3 > 90%), від 10 тон.
Ваше ім'я *
Телефон
E-mail *
Повідомлення *
максимально 4000 символів.
Число на картинці *

Введіть число з картинки ліворуч

Вапнякове борошно, 0-5 мм,(CaCO3 + MgCO3 > 90%), від 10 тон.

Оголошення неактуальне.
Дивіться нові оголошення в рубриці: Вапняні добрива
29-03-17
Переглядів: 105
№ 138078
Розташування: Україна, Тернопільська область, Тернопіль, Тернопіль показати на мапі
Додаткова інформація: українська
Вапнякове борошно: 0-5 мм,(CaCO3 + MgCO3 > 90%).
Фасовки: мішки по 40 кг та 20 кг.
код: 57044, 57045.

Продається від 10 тон.
0,9 грн / кг.

Вапняк – осадова гірська порода, що складається головним чином з кальциту (СаСО3) і є найпоширенішим різновидом карбонату кальцію. Вапнякове борошно (мінеральний порошок) отримують шляхом розмелювання вапняку до самих дрібних фракцій.

Одною з основних галузей застосування вапнякового борошна є сільське господарство. В Україні, за даними великомасштабного агрохімічного обстеження, більше 20% земель мають підвищену кислотність (низький показник pH). Це означає, що їх родючість низька, і внесення добрив малоефективне. Як наслідок, у сівозмінах переважають культури, стійкіші до кислотності ґрунту, проте менш продуктивні. Знижується й ефективність землеробства.

Для кожного виду рослин існує певна найбільш сприятлива для росту і розвитку величина реакції середовища. Більшість сільськогосподарських культур і корисних ґрунтових мікроорганізмів краще розвивається при реакції, близької до нейтральної (рН 6-7). По відношенню до реакції середовища і чутливості до вапнування сільськогосподарські культури можна поділити на наступні групи:

- Не переносять кислої реакції люцерна, еспарцет, буряк, коноплі, капуста – для них оптимальний показник рН – від 7 до 7,5.

- Чутливі до підвищеної кислотності пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, всі бобові культури, за винятком люпину, огірки, цибуля, салат. Вони краще ростуть за слабокислої або нейтральної реакції (рН 6-7) і чутливі до вапнування не лише сильно-, а й середньокислих ґрунтів.

- Менш чутливі до підвищеної кислотності жито, овес, просо, гречка, редис, морква, томати. Вони можуть задовільно рости в інтервалі рН за кислої та слабкої лужної реакції – від рН 4,5 до 7,5. Але найбільш сприятлива для їхнього росту слабкокисла реакція (рН 5,5-6).

*-Потребують вапнування лише на середньо- і сильнокислому ґрунтах льон і картопля. Картопля мало чутлива до кислотності, а для льону краще слабокисла реакція (рН 5,5-6,5). Високі норми СаСО3, особливо при обмежених нормах добрив, чинять негативну дію на якість врожаю цих культур, картопля сильно уражується паршею, знижується вміст крохмалю в бульбах, а льон хворіє бактеріозом, погіршується якість волокна. Негативний вплив вапнування пояснюється зменшенням засвоюваних сполук бору в ґрунті та надлишковою концентрацією іонів кальцію в розчині, через що ускладнюється надходження в рослину інших катіонів, зокрема магнію і калію.

- Добре переносять кислу реакцію і чутливі до надлишку водорозчинного кальцію в ґрунті люпин, серадела та чайний кущ, тому при вапнуванні підвищеними дозами вони знижують урожай.

Таким чином, на більшість сільськогосподарських культур підвищена кислотність ґрунту чинить негативну дію, і вони позитивно відгукуються на вапнування. Підвищена кислотність сприяє розвитку в ґрунті грибів, серед яких багато паразитів та збудників різних хвороб рослин. 
Повний аналіз ґрунту вимагає багато часу та праці. Однак багато особливостей ґрунту можна визначити за рослинами-індикаторами, які ростуть в ньому. Це відбувається через появу в кислих ґрунтах шкідливих для рослин речовин, наприклад, розчинного алюмінію або надлишку марганцю. Вони порушують вуглеводний і білковий обмін в рослинах, затримують утворення генеративних органів і призводять до порушення насіннєвого розмноження, викликають загибель рослин. 

У лабораторних умовах кислотність ґрунтів можна визначити універсальним індикаторним папером, набором Алямовського, рН-метром, а в польових умовах – за допомогою рослин-індикаторів. У процесі еволюції сформувалися три групи рослин: ацидофіли – рослини кислих ґрунтів, нейтрофіли – мешканці нейтральних ґрунтів, базифіли – ростуть на лужних ґрунтах. Знаючи рослини кожної групи, можна приблизно визначити кислотність ґрунту.
Дана пропозиція наведена для ознайомлення. По точну інформацію звертайтеся до продавця.
«Агроноватор»

Ви дійсно бажаєте видалити дане оголошення?
Піднятися нагору