Відправлення повідомлення власнику
Вапнякове борошно для розкислення грунту 40 кг
Ваше ім'я *
Телефон
E-mail *
Повідомлення *
максимально 4000 символів.
Число на картинці *

Введіть число з картинки ліворуч

Вапнякове борошно для розкислення грунту 40 кг

Оголошення неактуальне.
Дивіться нові оголошення в рубриці: Вапняні добрива
14-09-18
Переглядів: 196
№ 196999
Розташування: Україна, Львівська область, Львів, Львів показати на мапі
Додаткова інформація: українська
Кислі грунти – біда багатьох господарів. Виявляється, майже всі культурні рослини воліють нейтральні або слабокислі грунту, в той час як на кислі ґрунти знаходяться любителі-бур’яни. Що робити? Раскислять грунт – тобто вапнувати її.
Про те, коли раскислять грунт, як і чим раскислять грунт, ми і поговоримо сьогодні.
Як визначити кислотність ґрунту?
Нагадаємо, що кислий грунт має рН до 5,5, нейтральна – рН 5,5-7, лужна – рН вище 7.
Перед тим, як раскислять грунт, потрібно переконатися, що на вашій ділянці вона дійсно кисла. Часто буває, що в межах одного садового ділянки кислотність ґрунту може серйозно варіюватися, тому визначати цей показник потрібно локально.
В ідеалі потрібно користуватися рН-метром або лакмусовим папером, але де їх взяти на дачі? Тому користуємося так званими народними методами. До речі, якщо на грядці погано росте, наприклад, буряк, то з цього не варто робити висновок про високу кислотність грунту. Так, буряк не любить кислий грунт, але слабенькою вона може бути не тільки з-за цього.
1 метод визначення кислотності ґрунту
У невелику ємність кладемо пару вишневих або смородинового листочків і заливаємо їх окропом. Коли вода трохи охолоне, додаємо в «чай» грудочку ґрунту і спостерігаємо. Якщо земля слабокисла, вода забарвиться в зеленуватий колір, нейтральна – у синій колір, кисла – в червоний.
2 метод визначення кислотності ґрунту
У пляшку з вузькою шийкою насипаємо близько 2-х столових ложок досліджуваного ґрунту, в газету загортаємо подрібнений крейда (1 чайну ложку), а на шийку одягаємо напалечник. Пляшку обертаємо ганчіркою або газетою і трясемо протягом п’яти хвилин. Якщо грунт кислий, він відреагує на присутність крейди виділенням вуглекислого газу, і напалечник повністю надуется; якщо грунт слабокислий – напалечник надуется наполовину; здутий напалечник свідчить про нейтральному грунті.
Більш докладно про способи визначення кислотності можна почитати тут.
Які городні рослини люблять кислі грунти?
Хвощ польовий – вірна ознака кислого грунту
З культурних рослин кислі грунти люблять деякі декоративні рослини: рододендрони, гортензії, папороті, перстачу, вереси, люпин, ревінь. На кислому грунті ростуть такі бур’яни: польовий хвощ, кінський щавель, мокриця, осока, Іван-да-Марья, подорожник, жабрій, дика м’ята, триколірна фіалка.
На слабокислою ґрунті добре себе почуває морква, салат, картопля. Грунт під ці рослини не потребує розкислення. Про слабокислою ґрунті також свідчить наявність таких бур’янів, як кульбаба, конюшина, мати-й-мачуха, пирій, ромашка.
Нейтральну грунт воліють більшість рослин: буряк, хрін, бобові, капуста всіх видів, цибуля, перець, гарбуз, часник, льон, шпинат, жимолость, виноград, вишня, слива, смородина, троянда зморшкувата, молочай, горицвіт, водозбір, волошка, астра, черевичок, амарант, ясколка, левиний зів. Серед бур’янів на нейтральність грунту вказують кропива, грицики, мокриця, лобода, берізка, буркун, осот.
Розкислення грунту
Отже, ви визначили, що земля кисла, і хочете раскислить грунт. Допомогти в цьому можуть наступні речовини:
Розкислення грунту вапняком
Мабуть самий популярний спосіб розкислення грунту. Вапнування ґрунту проводити найкраще восени, щоб у ґрунті встигла відбутися реакція нейтралізації, а навесні вносити мінеральні добрива. Вапняних добрив для розкислення грунту відомо кілька:
– мелений вапняк, найкращий варіант для розкислення грунту. Крім карбонату кальцію (СаСО3) має у своєму складі карбонат магнію (MgCO3).
– пушонка (гашене вапно, Са(ОН)2). Дуже активно нейтралізує кислотність грунту. Якщо у вас є оксид кальцію (СаО) – негашене вапно, її можна просто погасити водою і отримати ту ж пушонку.
Дана пропозиція наведена для ознайомлення. Про точну інформацію звертайтеся до продавця.
«Агроноватор»

Ви дійсно бажаєте видалити дане оголошення?
Піднятися нагору